Учні 4-Б класу разом з вчителем Ставицькою Ю. В. провели виховне заняття на тему " З Україною в серці" присвячене Дню гідності та свободи України.
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Саме завдяки мові ми можемо порозумітися , переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби минулого і сучасного.
З пелюшок ми знайомимося з українськими казками . Слухаючи казку , дитина поринає в безмежний океан рідної мови : мелодійної, як солов‘іна пісня, барвистої, наче дощова веселка , квітучої, ніби вишневий сад ...
9 листопада День української писемності та мови — свято розвитку державної мови. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Учні школи підготували міні-презентації про особливості своєї рідної мови, малюнки, плакати, повідомлення. Залюбки взяли участь в мовних іграх, конкурсах, турнірах. З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.
В рамках тижня української писемності та мови у школі проведено шкільний етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учні 3-х та 4-х класів виконували завдання підвищеної складності і показали гарні знання з рідної мови. Перше місце серед учнів 3-х класів зайняла учениця 3-А класу Потапенко Вікторія, друге місце в учениці 3-Б класу Рудакової Аніти, третє - у Денисенко Дарини, учениці 3-Б класу. Серед учнів 4-х класів перше місце в учня 4-Б класу Бойка Владислава, друге - у Біленка Єгора (4-А клас), третє - у Бардашевського Михайла (4-Б клас). Вітаємо переможців та призерів!
Для учнів 1 класів проведено святковий виховний захід "Подорож у Мовограй". Діти були активними учасниками дійства:декламували вірші, приказки та прислів'я, розгадували загадки та різні завдання, співали пісні. Свято підготували та провели вихователі ГПД Кизуб Н. В. та Загоровська Ю. В.
Першачки грали в « Ерудит - лото», на швидкісному потягові мчали сторінками прочитаних восени казочок, складали пазли й упізнавали улюблених казкових героїв , повертали загублені чарівні предмети їх власникам. Було цікаво, пізнавально, весело!
До Дня української мови та писемності у 3 - Б класі діти збирали "Мовну мозаїку "Мова наша калинова". Пізнавальна презентація, розповіді вчителя, мовні ігри, цікаві факти про рідну мову та писемність допомогли третьокласникам отримати нові знання та "скласти" мовну мозаїку. А ще хлопчики та дівчатка демонстрували таланти у виразному читанні віршів Л. Забашти, М. Підгірянки, М. Сингаївського, С.Воробкевича, В. Гринько. Працювали творчо: групи юних поетів відновлювали вірші. Кожна дитина виготовила прапорець в українському стилі зі слоганом "Я розмовляю українською". Як підсумок юні журналісти створили стіннівку "Мова наша калинова".
До дня української мови та писемності у 4-А класі провели інтелектуальну гру" Знавці української мови". Діти показали, що вони знають і люблять свою мову!!!
Мандруємо шляхами Шевченка В 4 класах на уроках літературного читання відбулася презентація учнівського проекту «Мандруємо шляхами Тараса Шевченка». До уроку учні готували індивідуальні презентації, які розширили знання учнів класу про дитячі роки Кобзаря, про твори написані на Переяславщині, ілюстрували поезії Шевченка «Мені тринадцятий минало…», «Тече вода з-під явора».
9 березня до міської бібліотеки завітали учні групи продовженого дня «Костал» разом зі своїми вихователями Кузьменко Л.О. та Близнюк І. Е. Бібліотекар Ольга Марченко провела для них літературну годину «Нас єднає Шевченкове слово», познайомила дітей з життєвим та творчим шляхом письменника, прослухали пісню на слова Т.Шевченка «Тече вода з-під явора» та декламування вірша «Зоре, моя вечірняя». Також провели вікторину між командами «Кращий знавець життя та творчості Т.Г. Шевченка». Цікаво та енергійно розгадували ребуси по даній тематиці. Діти проявляли захоплення, зацікавленість та творчу уяву при виконанні завдань. Зустріч пройшла у веселій, дружній та креативній обстановці.
Леся Українка в дитячих серцях 25 лютого урок літературного читання в 4 кл. був особливим. Діти презентували проект «Леся Українка – поетична квітка України», який присвятили відзначенню 150 річниці з дня народження поетеси. Неймовірно гарні лепбуки, плакати, малюнки! Креативні ідеї та їх майстерне втілення! Та головне, що діти захоплено говорили про унікальну особистість, поетесу, драматурга, прозаїка, перекладача, поліглота, фольклориста-етнографа, справжню гордість нації – Лесю Українку! Чудова презентація проекту, змістовні виступи у бібліотеці перед меншими школяриками! Щасливі очі, радісні усмішки, допитливі погляди! Щира подяка батькам за активну допомогу! Для учнів 3-4 кл. також відбулася серія бібліотечних уроків «Я в серці маю те, що не вмирає». Святковий стенд, книжкова виставка, виставка юних художників привернули увагу кожного учня школи, примусили на хвильку зупинитися, ще раз долучитися до життя і творчості Лесі Українки.
«Соколята» відвідали музей «Заповіту» Вихованці національно-патріотичного гуртка «Соколята» («Джура») відвідали музей «Заповіту» Т.Г.Шевченка, де прослідкували хронологічну послідовність історії козацького періоду. Дізналися про добу звитяжних лицарів, сміливих козацьких походів, боротьби з запеклими внутрішніми ворогами. Мали можливість спостерігати за колекціями української, польської, російської зброї, за козацькими люльками та картинами козаків. Дана екскурсія стала поштовхом до пізнання культури та історії козацької слави. ______________________________________________________ НАКАЗ від 27.12.2019 р. №51-о/01-04
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017 № 1278, Указу Президента України від 12.06.2015 № 334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 № 687, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.07.2012 за № 1094/21406 та з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді НАКАЗУЮ: 1. Провести у 2019/2020 навчальному році шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (далі гра) у квітні та взяти участь у І міському етапі у травні 2020 року. 2. Затвердити склад шкільного штабу гри (Додаток 1). 3. Створити в навчальному закладі відповідно до Положення про гру для молодших школярів віком 7-10 років орган учнівського козацького самоврядування, рій. 4. Виховником рою козачат призначити педагога-організатора школи, керівника гуртка національно-патріотичного напрямку «Соколята» Салівон Олену Василівну. 5. Виховнику рою Салівон О.В. до травня 2020 р. підготувати звіт про роботу рою, відповідно до умов проведення Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (молодша група). 6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. Директор школи Тимченко О.І. Склад шкільного штабу з підготовки та проведення шкільного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Голова штабу – Тимченко Олена Ігорівна, директор школи. Члени штабу: 1. Сонько О. П. - заступник начальника штабу, заступник директора з НВР; 2. Олешко В.В. - шкільний бібліотекар, відповідальна за інформаційне забезпечення команди з історії українського козацтва; 3. Салівон О.В. - педагог-організатор, виховник рою, відповідальна за представлення команди. _________________________________________________________________________ План заходів щодо проведення дитячо – юнацької гри «Джура» національно-лицарського гуртка «Соколята» на 2019-2020нр.
Вихованці національно-патріотичного гуртка "Соколята" відвідали музей "Козацької слави", де ознайомилися з традиціями та звичаями наших предків-козаків.
__________________________________ День соборності у школі
У зв’язку з відзначенням 22 січня 2020 року Дня Соборності та Свободи України, з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму, поваги до минулого українського народу у школі організовано та проведено ряд заходів: - Перегляд відео до дня Соборності; - Тематична виставка літератури у шкільній бібліотеці «Соборна Україна: від ідеї до життя»; - Тематичні бесіди «Єдина та неподільна Україна»; - Акція «Ми єдині»; - Тематична виховна година «Великі творці Соборності»; - Квест «Ми школярі – частина нації».
____________________________________________
Небайдужі серця В грудні 2017 року учні 3-х класів ЗОШ І ст.№6 за підтримки адміністрації закладу організували солодку благодійну ярмарку. Зібрані кошти із дитячими виробами у присутності директора закладу, батьків, учнів, педагога-організатора були передані військовому капелану Волошину Дмитру. На отримані кошти Волошиним Дмитром був придбаний принтер на суму 1599грн. 00коп. та ліки на 1502грн.09 коп. Подарунки та обереги, виготовлені дитячими руками, були передані воїнам АТО. ________________________________________________________________________________________________ Акція "Діти - воїнам АТО"
У школі відбулась благодійна акція “Діти– воїнам АТО”, під час якої учні кожного класу зібрали малюнки, написали листи для військовослужбовців. Свою увагу, тепло і підтримку в цей складний час діти дарують військовим, які захищають цілісність нашої держави. Емоційними і зовсім не дитячими виявилися символічні листівки з привітаннями. Ці подарунки зігріватимуть наших бійців і стануть для них оберегами. Напередодні свят учнями 3-х класів було проведено благодійну ярмарку. Кошти, отримані під час її проведення, вирішили передати воїнам АТО на їх потреби. Посилку на Схід передали військовим капеланом Волошиним Дмитрієм.
Пам'яті Небесної сотні
1. Уроки в школі розпочалися гімном України та хвилиною мовчання (вшанування пам'яті загиблих героїв Небесної сотні). 2.По всіх класах (1-4кл) пройшли виховні години, присвячені річниці загибелі Героїв Небесної сотні під назвою «Герої на вмирають». 3. Учні 3-4 кл. переглянули відеофільм «Євромайдан - відео, яке повинен побачити кожен Українець». 4. Школярі виготовили ангелят, щоб прийняти участь у всеукраїнському флеш-мобі «Подаруй свого Янгола Героям Небесної сотні». 5. В холі школи розміщено стенд з фотографіями та віршами присвяченими подіям на Майдані 21 лютого 2014р. «Шануємо, пам’ятаємо, гордимося!».
Хоробрі серця
( воїнам АТО присвячується)
Вже занадто багато ми чуємо кожен день про кроки війни.
І навряд чи ми спокій відчуємо, поки гинуть Вкраїни сини.
Прокидається кожна людина лише з думкою, кожного дня:
Такими словами 13 травня в ЗОШ І ст. №6 розпочався урочистий захід, присвячений учасникам АТО під назвою «Хоробрі серця».
В прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються дорослі і діти . Так у багатьох містах та селах нашої області школярі проводять теплі зустрічі із героями – земляками. Учні 2-3 класів нашої школи вітали в закладі гостей: Кучеренка Олександра Володимировича та Симоновича Андрія Михайловича, які є татами учнів нашої школи. Вони розповіли присутнім як були мобілізовані до військових частин та як проходила їхня нелегка служба в зоні АТО. Зал гарячими оплесками привітав гостей-солдатів, справжніх патріотів свого народу. Діти виступили перед гостями з невеличким концертом. А потім хвилиною мовчання учасники зустрічі вшанувализагиблих земляківта всіх солдатів , які захищали нас і назавжди залишаться героями.
На кінець зустрічі діти з задоволенням фотографувались з відважними хлопцями та пообіцяли рівнятись на своїх мужніх татусів .
Ніхто не забутий, ніщо не забуто!
8 травня всі учні нашої школи з букетами квітів прийшли до пам’ятника загиблим воїнам під час Великої Вітчизняної війни, що розташований в центральному парку міста. Покладання квітів відбулося урочисто. Хвилиною мовчання учні та вчителі вшанували пам'ять солдатів, що поховані в братській могилі. Як ніколи події 70-річної давнини перегукуються з нашим сьогоденням. Тож пам’ятаймо минуле і бережімо нашу землю сьогодні!
Обереги нашим захисникам до Великодніх свят
Щороку православні християни відзначають свято Великодня. Учні школи продовжують приймати участь у благодійній акції «Діти Київщини - воїнам АТО» . Діти всіх класів виготовляють Великодні обереги для солдатів. Зроблені з любов’ю подарунки донесуть героям тепло дитячих долонь, а щира віра та підтримка дітей наблизить перемогу.
Учні ЗОШ І ст. №6 вже не вперше виготовляють обереги для учасників бойових дій в АТО, а також під керівництвом вчителів підготували свої побажання миру, добра, перемоги зображених на дитячих долоньках. Але найціннішим подарунком для наших воїнів буде національний прапор України з дитячими підписами на ньому. Нехай ці подарунки будуть іскорками тепла й доброти для наших воїнів від маленьких школярів.
Діти Київщини - воїнам АТО
Учні школи продовжують приймати участь у благодійній акції «Діти Київщини- воїнам АТО». Під час проведення уроку трудового навчання учні 3-Б класу виготовляли обереги для учасників АТО. З найкращими побажаннями полетять ангелочки-обереги до воїнів, в місця бойових дій. 28 ангелів-охоронців будуть супроводжувати та оберігати наших відважних солдатів у тяжкі хвилини.
Урок миру в 1-А класі
До Міжнародного дня миру в 1-А класі 19 вересня було проведено виховний захід «Ми за мир!». Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя – казкова мрія, багато дітей страждають, живучи в атмосфері нестабільності та страху. Щороку 21 вересня люди в різних куточках земної кулі замислюються про важливість миру. Поки лунають постріли, тривають міждержавні чи внутрідержавні військові конфлікти, потрібно приєднуватися до тих людей, які підтримують найцінніше на планеті – мир, відстоюють право людини мати над головою мирне небо. На кінець заходу діти з великим задоволенням виготовили плакат.
Любе місто "Любе місто, рідний Переяславе-Хмельницький!" під таким гаслом проходили уроки трудового навчання у школі з 15 по 19 вересня. Діти з великим задоволенням та піднесеним настроєм своїми рученятами виготовляли красиві осінні квіти з паперу, щоб потім вплести їх в український вінок. Ці святкові віночки ми даруємо нашому Переяславу-Хмельницькому. Нехай наше місто квітне у віках!
Діти Переяслава підтримують українських військових та виступають за мир! 9 вересня 2014 року ініціативна група волонтерів «Ради музею університету»та «Наукового студентського товариства» на чолі з директором музею освіти нашого університету Світланою Чернецькою та студентським керівником Ради музею Мариною Купрейчук завітала до Переяслав-Хмельницької школи № 6 з метою долучити вихованців цього закладу до всеукраїнської акції, метою якої є написання дітьми підбадьорюючих листів солдатам, що зараз виконують свій громадський обов'язок на Сході, в зоні АТО, та виготовлення малюнків та плакатів, що пропагують мир та єдність нашої держави. І віриться що ця щаслива мить без війни і бід дуже скоро настане! Поступальний розвиток української держави, зміцнення в ній засад громадянського суспільства, інтеграція України в світову й європейську спільноту неможливі без реформування освіти, оновлення системи національного виховання головна мета та завдання якого – утвердження ідеалів гуманізму, свободи особистості, демократії, соціального та духовного прогресу, установки на пріоритет загальнолюдських і національних цінностей. Одним із пріоритетів виховної системи нашого закладу є патріотичне виховання підростаючого покоління. Адже найважливішими завданнями українського суспільства було і є виховання покоління гуманістів і патріотів, для яких найвищим ідеалом є єдність особистих і національно-державних інтересів. Педагогічний колектив нашої школи постійно працює над формуванням в дітей ціннісного ставлення до держави, суспільства, себе, людей, культурних і духовних надбань населення рідного краю та дбає про забезпечення гармонійного розвитку особистості, її громадянську та соціальну активність. На виконання наказу від 17.12.2013 року №273 25-01-07 "Про вдосконалення роботи з патріотичного виховання в навчальних закладах міста" в закладі сплановано ряд заходів. Зокрема, в шкільному холі, класних кімнатах обладнані куточки державної символіки, в шкільній бібліотеці діють постійні та змінні виставки щодо становлення української держави, розвитку національної культури, щодня робочий день заклад розпочинає з підняття Державного Прапора України та виконання Державного Гімну України.
|
Робота школи |