1. Не навчайте того, з чим ви самі необізнані. Для правильного виховання дитини потрібно знати її вікові та індивідуальні особливості. 2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета виростити її для життя серед людей.
3. Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще,а не гірше. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина опанує вміння їх самостійно виправляти. 4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Вона повинна бути впевнена у своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість. 5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість - ознака слабкості, демонстрація вашої невпевненості в собі. 6. Будьте послідовними у своїх вимогах, але пам'ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов'язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування і послідовністю. 7. Потурбуйтеся про те щоб ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою. 8. Не використовуйте у своїй практиці вислів: "Роби, якщо я наказав!", а замініть на інший:"Зроби, тому що не зробити цього не можна.″ Дитина має звикнути до того, що діяти треба не за наказом, а тому, що це доцільно або потрібно. 9. Оцінюючи дитину, говоріть їй не тільки про те, чим ви особисто не задоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласниками, друзями. Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе вам швидше опанувати ази батьківської мудрості. 10. Ніколи не говоріть, що вам бракує часу виховувати свою дитину. Це те ж саме, що сказати:"Мені ніколи її любити". Ми виховуємо дітей прикладом свого життя, власною системою цінностей, своєю присутністю і відсутністю, виразом обличчя, звичним тоном спілкування з людьми, облаштуванням у домі, ставленням до праці та дозвілля.
ДІТИ ВЧАТЬСЯ У ЖИТТЯ
1. Якщо дитину підбадьорюють - вона починає вірити в себе. 2. Якщо хвалять - вчиться бути вдячною. 3. Якщо зростає в чесності - буде справедливою. 4. Якщо живе у безпеці - вчиться вірити людям. 5. Якщо дитину підтримують - вона вчиться цінувати себе. 6. Якщо живе у розумінні й доброзичливості - вчиться знаходити любов у цьому світі. 7. Якщо дитину постійно критикувати - вона вчиться ненавидіти. 8. Якщо живе у ворожнечі - вчиться агресивності. 9. Якщо дитині постійно докоряти - буде зростати почуття провини. 10. Якщо дитину висміюють - вона стає замкнутою. 11. Якщо до неї проявляють терпимість - вчиться сприймати інших.
|
Робота школи |